Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach

"Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego było lekturą Narodowego Czytania w 2018 r. Impreza odbyła się Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. W sobotę 8 września uczennice Wiktoria Piłat oraz Anna Stachura z klasy 3aTR pod opieką Doroty Komisarczyk zaprezentowały fragmenty powieści w wyjątkowej aranżacji na balkonie wilii należącej niegdyś do inspektora Kieleckiego Gimnazjum Klasycznego Męskiego nr 1. Przedsięwzięcie służyło popularyzowaniu czytelnictwa oraz poszerzaniu wiedzy o lekturze ważnej dla Polaków dawniej i dziś

Akcję Narodowego czytania zakończył spacer po Kielcach śladami Stefana Żeromskiego

Wiktoria Piłat i Anna Stachura z klasy 3aTR zaprezentowały fragment "Przedwiośnia"
dotyczący udziału Cezarego Baryki w zebraniu komunistów w Warszawie

"Przedwiośnie" to powieść o rewolucji październikowej w Rosji i jej skutkach,
o marzeniach Polaków pod zaborami i wyobrażeniach wolnej ojczyzny.

"Przedwiośnie" to przede wszystkim powieść o poszukiwaniu przez Cezarego Barykę własnej tożsamości,
o zauroczeniu, zazdrości i miłosnym rozczarowaniu, odpowiedzialności za słowa i czyny,
o desperacji i buncie w życiu osobistym i publicznym

W dniu 21.06.2018r nasze uczennice z klasy I a TR Kinga Lachowska i Wiktoria Wierzchowska pod okiem naszego profesora od matematyki udały się na pierwsze spotkanie do siedziby firmy VIVE Group. Spotkanie dotyczyło aplikacji OCHOTNIK, która została stworzona przez zespół 53 na Hackathonie. Dziewczyny dowiedziały się m.in na czym ich współpraca będzie polegała i jak to wszystko będzie wyglądało. Spotkanie było bardzo przyjemne, w luźnej atmosferze, a zarazem konkretne. Dziewczyny wyszły w dobrych humorach i jak zawsze z uśmiechami na twarzy. Przed Wiktorią i Kingą czeka nie lada wyzwania i bardzo dużo pracy. „Zdajemy sobie sprawę z tego jak dużo czasu i pracy musimy włożyć w rozwój naszej aplikacji. Najważniejszym priorytetem dla nas jest nauka i to na niej będziemy się skupiać. Jednak możliwość jaką dostaliśmy od VIVE Group jest oczywiście dla nas ważna i cieszymy się z niej. Dlatego połączymy obie te sprawy ze sobą, tak by nie odbiło się to na nauce, ani projekcie. Dzięki temu będziemy na bieżąco ze szkołą jak i tworzeniu aplikacji. Tratujemy to jako nowe doświadczenie i wyzwanie, które wpłynie pozytywnie na nasz rozwój osobisty. Wiemy, że możemy liczyć na pomoc i wsparcie firmy jak i szkoły z czego jesteśmy bardzo wdzięczni jako zespół. Dzięki naszym wspólnym siłą będziemy dążyć do naszego sukcesu.”- powiedziała Wiktoria.

Nasze uczennice są bardzo uzdolnione. Ze strony szkoły mogą na pewno liczyć na pomoc i wsparcie, gdyż szkoła zawsze wspiera swoich uczniów.

Wierzymy w Wiktorię i Kingę i trzymamy mocno kciuki za ich dalszy rozwój.

 Hackaton w sluzbie Kielc

W dniach 15-16.06.2018r. nasze uczennice  z klasy IaTR Kinga Lachowska i Wiktoria Wierzchowska wzięły udział w pierwszym miejskim maratonie programistycznym Hackathon Idea Kielce, a zarazem największym w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mając zaledwie dwa dni, 44 zespoły 3-osobowe, w tym zespół naszych uczennic wraz ze swoim kolegą, mieli za zadanie stworzyć aplikację mobilną, która poprawi jakość życia w naszym mieście.

Spośród tak dużej konkurencji zespół, w których były dziewczyny został wyróżniony. Aplikacja OCHOTNIK nad którą pracował zespół Wiktorii i Kingi, została wyróżniona i otrzymała nagrodę specjalną w postaci komercjalizacji tejże aplikacji przez firmę Vive Group Kielce! Oznacza to, że aplikacja największego w Polsce Hackathonu Idea Kielce zostanie w całości wdrożona w życie. Bardzo się cieszymy z osiągnięć zespołu dziewczyn i życzymy im samych sukcesów w dalszych poczynaniach. Gratulujemy.

   

Krótki opis aplikacji.

Aplikacja OCHOTNIK ma za zadanie stworzyć bazę wolontariuszy i organizacji zainteresowanymi pomocą owych ochotników. W skrócie, organizacja potrzebująca pomocy nie będzie musiała już szukać z trudem wolontariuszy. Wystarczy, że umieści informację o wydarzeniu w aplikacji a wszyscy jej posiadacze otrzymają powiadomienie o nadchodzącej akcji. Użytkownik będzie mógł zaakceptować wydarzenie, lub je odrzucić jeśli nie podoła takiemu zadaniu. Wolontariusze w swojej apce będą zbierać punkty, które są ważne na świadectwach ukończenia szkół, co procentuje przy rekrutacji do szkoły średniej, jak i na studia. W przyszłości aplikacja będzie się rozwijać o czat pomiędzy użytkownikami jak i organizacjami oraz możliwość zgłaszania potrzeby pomocy przez osoby indywidualne. Dzięki takiej aplikacji uda się zaktywizować również osoby starsze i pomóc im nawiązać komunikację z młodzieżą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Relacja Wiktorii.

Jesteśmy pod ogromny wrażeniem całego wydarzenia, bardzo się  cieszymy z możliwości wzięcia udziału w Hackathonie Idea Kielce. Oraz jesteśmy dumne z osiągnięcia całego naszego zespołu. Pełne podziękowania dla naszego programisty, jego zdolności i wiedza przyczyniły się najbardziej  do naszego sukcesu! Podziękowania również dla naszych  rodzin, znajomych, szkoły  i naszemu nauczycielowi od matematyki za wsparcie i pomoc . Bardzo wszystkim za to dziękujemy! Nowe doświadczenie, wiedza i super znajomości, które nabyłyśmy w przeciągu tych dwóch dni, przeszły nasze wszelkie oczekiwania. Nie mając pojęcia o programowaniu, ani zaawansowanej wiedzy graficznej, udało się nam osiągnąć tak dobry wynik. A nie będę ukrywała, że tego bałyśmy się najbardziej gdyż poszukiwania trzeciej osoby do zespołu trwały naprawdę długo… tak naprawdę to do ostatniej chwili. Pierwsza próba naszej aplikacji  na telefonie odbyła się o godzinie 03:15, 16 czerwca. Niespełna 3 godziny później nasza aplikacja działała tak jak cała nasza trójka zakładała na samym początku. Około godziny 11:20 byliśmy po prezentacji próbnej czyli przed mentorami. Dowiedzieliśmy się jakich małych  zmian potrzebujemy by jeszcze lepiej ona wyglądała, a także usłyszeliśmy bardzo miłe komentarze i pochwały. Po wysłuchaniu mentorów, postanowiliśmy spróbować wprowadzić zmiany, jeszcze przed prezentacją finałową przed dla Jury. W efekcie czego zakończyliśmy wszelkie poprawki w naszej aplikacji między godziną 14 a 15. Byliśmy z tego bardzo dumni i szczęśliwi, że nasz czas i  efekt końcowy aplikacji na nas samych robił wielkie WOW! To naprawdę niesamowite uczucie. Po godzinie 21 zaczęły się pierwsze ogłoszenia i wyróżnienia.  Im bliżej końca tym większy stres i emocje. Mimo, że w głowach mieliśmy wygraną i pewność pierwszej trójki.  To, gdy usłyszeliśmy „ Kolejne wyróżnienie dostaje zespół numer 53„ byliśmy bardzo zadowoleni i dumni z naszej pracy zespołowej. Duża konkurencja, dużo pomysłów, razem z naszym to aż 44 pomysły. Nie zawsze mamy to czego chcemy, ale… nagrodę jaką otrzymaliśmy to zdecydowanie najlepsze co mogło nas spotkać. Lepsze od jakiegokolwiek miejsca i prezentu! A o naszej nagrodzie mamy nadzieję, że dowiecie się tak szybko jak i o naszym sukcesie : ) Wspomnienia z Hackatonu zostaną w naszej pamięci do końca życia, a umiejętności nabyte na pewno wykorzystamy i będziemy się szkolić dalej! Dla mnie te 40 godzin były najlepsze w całym życiu, życzę każdemu takich chwil i takich możliwości jakich udało mi się nabyć w tym wydarzeniu. Jak widzicie, Hackathon jest naprawdę dla wszystkich. Twój wiek i umiejętności nie stoją dla Ciebie na przeszkodzie. Wspaniała pomoc i  wsparcie mentorów sprawia, że ich nabywasz. Jeszcze w takiej cudownej atmosferze. Liczy się pomysł, chęć i zaangażowanie. Zachęcam do wzięcia udziału w takich wydarzeniach. Dziękuję!

  
  

 

W dniu 13 czerwca 2018 r. w ramach podpisanego porozumienia o współpracy między Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach, a Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Okręgowy Oddział w Kielcach odbyły się dla uczniów klasy 2aTE warsztaty dotyczące obsługi programu PŁATNIK. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Ewelinę Lewandowską -  prezesa Klubu Biur Rachunkowych członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

W dniach 07.06 – 10.06.2018 roku laureaci konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim  wzięli udział w wycieczce do Wilna śladami Marszałka.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję odwiedzić zaprzyjaźnione z naszą szkołą Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Nowej Wilejce, gdzie zostali przyjęci z wielką serdecznością przez dyrekcję, nauczycieli oraz samorząd uczniowski.

Zwiedzili także miejsca, z którymi w sposób szczególny był związany Piłsudski : Zułów – miejsce urodzin, kościół parafialny w Powiewiórce, gdzie odbył się chrzest, a także Pikieliszki z rodzinnym dworkiem Piłsudskich.

W programie nie mogło także zabraknąć wizyty na Rossie. To właśnie na tym cmentarzu spoczywa matka Marszałka oraz jego serce.

Kolejny dzień pobytu uczestnicy poświęcili na poznanie starówki wileńskiej. Oglądali m.in. panoramę miasta z Góry Trzech Krzyży, wspaniałe wnętrza barokowego kościoła św. Piotra i Pawła ,  katedry , cerkwi św. Ducha, pod Ostrą Bramą wysłuchali historii miasta, a następnie spacerowali po urokliwych zaułkach stolicy Litwy. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie zamku w Trokach oraz rejs po Jeziorze Galve z degustacją karaimskich kibinów.

Wilno zachwyciło wszystkich swoją niezwykłą atmosferą i  wielokulturowością , a także wspaniałą pogodą.

 

Copyright © 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach Rights Reserved.