Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach

Targi Kielce ponownie wspierają edukację
Licea Ogólnokształcące, technika, szkoły policealne, uczelnie z całej Polski.
Od 20 do 21 marca, w Centrum Kongresowym Targów Kielce ruszy kolejna Giełda Szkół i Uczelni.
Wydarzenie każdego roku przyciąga setki młodych mieszkańców świętokrzyskiego, szukających pomysłu na swoją edukacyjną karierę.

Wybór kierunku studiów i uczelni, w której murach młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie zawodu nie należy do najłatwiejszych. Tuż przed ostatecznym wyborem dobrze poznać ofertę kilku ośrodków naukowych, porozmawiać z jej absolwentami i kadrą. Takie spotkania często pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Zamiast palcem po mapie planować podróż po kilku akademickich ośrodkach w Polsce bądź liceach czy szkołach policealnych dobrze w marcu odwiedzić Targi Kielce. Giełda Szkół i Uczelni to edukacyjny rarytas, który pomaga młodzieży. W trakcie spotkań na stoiskach, prezentacji, konferencji oraz warsztatów będzie można poznać bogatą ofertę ośrodków naukowych z regionu i nie tylko.

targi kielce giełda szkół i uczelni

AGATA BIERNAT laureatką etapy regionalnego konkursu: "POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY"

W dniu 22 lutego 2019 roku pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i naukowym patronatem Rektora Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach  odbył się regionalny etap ogólnopolskiego konkursu Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą: „Poznaj swoje prawa w pracy”. W konkursie uczestniczyło 56 uczniów z 28 szkół średnich funkcjonujących na terenie województwa świętokrzyskiego.

Reprezentująca Kopernika Anna Szczepaniak z klasy 1aTE otrzymała wyróżnienie , Agata Biernat z klasy 4aTE zajęła II miejsce i będzie reprezentować województwo świętokrzyskie w etapie centralnym.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Edukacja prawna to podstawa!  Uczniowie klas 3aTR oraz 2TE wzięli udział w spotkaniach organizowanych w Sądzie Okręgowym w Kielcach.  Dnia 8.03.2019r mieli zaszczyt wysłuchać wykładu przewodniczącego Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego – pana Wojciecha Buczyło, który wyjaśnił jak funkcjonują sądy w Polsce oraz zarażał pasją do swojego zawodu sędziego. Dnia 15.03.2019r. wysłuchali wykładu dotyczącego zagadnień z prawa gospodarczego. 

Dzień Edukacji Prawnej na stałe zapisze się w kalendarzu szkolnym.

21 lutego 2019 roku odbyło się  wręczenie nagród w konkursie „ Wilno – miasto o bogatej historii i tradycji”. Uroczystość miała miejsce w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, gdzie nasi uczniowie  poznali ciekawostki związane między innymi z historią stolicy Litwy oraz  litewską kuchnią. Uczestnicy spotkania zwiedzili również ekspozycję historyczną Ośrodka, mieszczącą się w pomieszczeniach dawnego więzienia.

I miejsce w konkursie zdobyła – Anna Szczepaniak z klasy 1aTE , II miejsce – Magdalena Foksa z klasy 1bTE,
III miejsce - Paulina Maciejska z klasy 1TRH.    
Uroczystość przygotowała Pani Beata Kowalska we współpracy z Panią Dorotą Komisarczyk.

Gratulujemy zwycięzcom !

6 lutego br. w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Z  województwa świętokrzyskiego stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 131 uczniów, a 4 uczniów otrzymało stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018.

Aktu wręczenia dokonała Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty oraz Wiktor Michał Kowalski – doradca Wojewody Świętokrzyskiego.

Naszą szkołę po raz kolejny reprezentowała uczennica klasy 4bTE – Anna Skrzyniarz, która w ubiegłym roku szkolnym uzyskała najwyższą średnią ocen(5,25)


GRATULUJEMY WSPANIAŁEGO WYRÓŻNIENIA!

 
 

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach Rights Reserved.